משפחת חוטר בשיר חדש "על עמך"

לקראת הוצאת האלבום השלישי "קול כולי" מפרסמת משפחת חוטר שיר חדש "על עמך" שכתב והלחין בן ישי חוטר ומבוסס על הפיוט "רפא צור".

בימים אלו יוצא סינגל ראשון מתוך האלבום החדש עליו עמלו יחד משפחת חוטר. זהו הדיסק השלישי של המשפחה המוסיקלית אחרי 'הקול החסר' ו'בעצם הזריחה'.

השיר "על עמך" הוא שיר תפילה שמתאים לימים אלו. השיר מבקש שהאל הטוב והמרחם, ישים את חסדו על עמו. את השיר כתב והלחין בן ישי חוטר (מבוסס על מילים מתוך הפיוט "רפא צור"/ ר' נתן אנתבי)

במשפחה מרגישים שהאלבום 'קול כולי' הוא יצירה ומתנה חדשה לעולם המייצג מזרח ומערב שילוב תרבויות ארץ ישראליות כשכל אחד ממוצאו יכול למצוא את עצמו בהרמוניה הגדולה של הצלילים המיוחדים הטבעיים. האלבום נולד כדי לקרב אותנו אחד לשנייה, לפתוח את האוזן להרמוניה חדשה ולצבע שנרקם בשילוב התרבויות הארץ ישראלי.

באלבום לקחו חלק נגן העוד יאיר דלאל, שתרם המון ליצירת האלבום, הפרקשניסט ארז מונק, הבסיסט חגי בילנצקי, הפסנתרן אוראל אושרת, נגן הקנון שראל כהן, נגנית הנאי מורן קנר, הצ׳לנית הילה כהן, ונגן הכינור אלעד לוי. עם שילוב המיוחד של הכלים ורקע הנגנים- טורקיה, מרוקו, עיראק, הודו, תימן, אירופה – המוזיקה מקבלת גוון חדש ומיוחד ביחד עם ההרמוניה הקולית של משפחת חוטר.

משפחת חוטר החלה לפרסם את שיריה אחרי הירצחו של הבן והאח גבריאל הי"ד בפיגוע בישיבת עתניאל לפני 17 שנים. לפני עשור הם סיפרו על הצורך להתבטא באופן מוסיקלי: "לאורך מסע ההלוויה והשבעה הרגשנו צורך לבטא את הרגשתנו בשירה, נראה לנו שזה בזכות הרב שלמה קרליבך שהוריד לעולם את העובדה שאפשר וצריך לשיר בכל מצב גם כששמח ואפילו כשעצוב".

את השירים באלבום כתבו, הלחינו ומבצעים בני משפחת חוטר (בן ישי, ספי, מיכל ואורית). עיבוד והפקה מוזיקלית מיכל חוטר.