הספד בני דודים בצד הלרמן ב30

נעמי: גברי,

האמת היא שלא ידענו אם אנחנו נוכל לדבר היום. אם אנחנו יכולים להגיע לרמה של הדברים שהרבנים והחברים שלך אמרו עליך.

אנחנו עוד לא קולטים שאתה לא פה איתנו פיזית. אנחנו יודעים שלא נחדש הרבה כי כולנו הרי יודעים שהיתה מאוד מיוחד אבל חשוב לנו שתשמע את זה מאיתנו.

גברי, דיברתי איתך ביום שישי והמחשבות שאני חושבת עליהם עכשיו אז לא צצו לי כמשהו בולט. שאלת אם נתן נמצא כדי שתוכל לעבור איתו על הדבר תורה שכתבת איתו לכבוד הבר מצווה שלו. אבל קודם כהרגלך ביררת אם הכל בסדר אצלי ואיך בלימודים. כשעניתי לך שהוא לא נמצא התחלת לשאול אותי עוד שאלות. איך אני מתרגלת לתיכון ומה עם הציונים. ונתת גם טיפים ללימוד למבחנים ואיך להסתדר ם מורים. יכולת להגיד שבת שלום ולנתק אבל כמובן כמו שאנחנו מכירים אותך לא היית עושה דבר כזה. כי היה לך כל-כך חשוב לתת לכל אחד יחס אישי.

השבתות שבילינו איתך היו כל-כך מיוחדים. זכינו לשיר איתך מנגינות חדשות ולשמוע דברי תורה בכל הנושאים. זכורה לי שבת אחת ספציפית שבני לא כל-כך התעניין במה שקורה בשולחן שבת. ואתה התחלת לתת דבר תורה על הארי פוטר וקישרת את זה לפרשת השבוע כדי שהוא גם יתעניין. אתה ידעת להגיע לרמה של כל אחד ולהסביר לו כדי שהוא יבין.

גידי: אני זוכר שהיה אפשר להתייעץ איתך בכל נושא. אם בלימודים, שיעורי נהיגה, או נושאים הלכתיים כאלה או אחרים. לא משנה איפה היית ומה היה השעה. תמיד מצאת זמן לכולנו.

אני גם זוכר איך שלילה אחד שישנת אצלנו ואמרתי לך שכבר צריך ללכת לישון, אתה אפילו לא הבנת את המשמעות, כי היה לך כל-כך ברור שצריך להמשיך ללמוד.

רחלי: אלה המילים מהבית הראשון של השיר שכתבנו לך לכבוד הבר-מצווה שלך:

גבריאל נאמן וגם חביב     לומד תורה כמו אביו

ואנחנו בטוחים שהוא הולך בדרך הטובה שבחיים.

הדברים האלה כל-כך התגשמו בכך.

היית כל-כך מיוחד, חכם ונחמד.

ליילי:

את כיבוד ההורים והכבוד שרכשת לסבא וסבתא. ראינו בך כתכונה כל-כך בולטת. במיוחד כשבילינו איתך בחופשות משפחתיות.

עכשיו כאתה כבר לא כאן, ושאין עם מי להתייעץ. יש לנו תחושה של קצת החמצה שלא עשינו את הדברים הנכונים ושלא שאלנו את השאלות הנכונות. וזה קשה לנו.

אתמול בלילה כשהחלטנו מה אנחנו רוצים להגיד היום. הגענו למסקנה שאחת מהדרכים שבה נרצה לזכור אותך היא שכל אחד מאיתנו יאמץ ממך תכונה שבלטה אצלך. וישתמש בה כמה שיותר כי בכך שנעשה מעשים טובים נידע שנעשנו אנשים יותר טובים בזכותך.

אנחנו תמיד נאהב אותך ונתגעגע אליך. יהי זכרך ברוך.